John Doe
מכירת דירה הינה תהליך מורכב ומשמעותי ויש לדעת לנהל אותו נכון.

כתבנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם למכור את הנכס שלכם בצורה הטובה והנכונה ביותר.

תמחור הדירה

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך המכירה הוא כמובן מחיר הדירה.
תמחור גבוה מידי של הדירה עלול ליצור אנטגוניזם ולגרום ל"שריפת" הדירה בשוק. גם אם לאחר מכן המחיר ירד, קונים כבר לא ירצו להגיע ולהתרשם. 
כדי לתמחר את הדירה בצורה ריאלית ונכונה לשוק- כדאי להיכנס לאתר מדל"ן ולאתר של רשות המיסים ולראות עסקאות שבוצעו בפועל באזור של הנכס שלכם. 
תמחור ריאלי ונכון (לא גבוה מידי ולא נמוך מידי) - יגרום להתעניינות רבה וימשוך קונים רציניים. 

גמישות 

אל תשכחו שאנחנו חיים בישראל, וכידוע, הישראלים אוהבים לנהל ומשא ומתן ולהוריד קצת במחיר בשביל ההרגשה הטובה. 
בתל אביב, בד"כ ההנחה המקובלת שקונים מבקשים הינה בין 3%-4% מסכום הדירה- לכן, כדאי לתמחר את הדירה כ- 4% מעל המחיר שאתה רוצה לקבל וזאת בכדי לאפשר משא ומתן מספק. 

חווית קנייה

כידוע, קניית דירה הינה תהליך אמוציונלי ואנשים היום- קונים עם הרגש והאינטואיציה. תספק לקונים שלך חווית קניה נכונה ונעימה ושים דגש על ניקיון הבית, ריח טוב, סיוד ותיקונים קטנים וארגון נכון של הרהיטים.

הכר את הדירה שלך

עליך להכיר את החולשות והחוזקות של הדירה שלך ולהשתמש בזה לטובת המכירה. לדוגמה- ישנן דירות מאוד מוארות ומאווררות ולכן- כדאי יהיה להראות אותן בשעות היום ולנצל חוזק זה. ישנן דירות שאטרקטיביות יותר בשעת הערב- לכן כדאי יהיה להשקיע בתאורה נכונה ועיצוב נכון ולהראות אותן בערב. 
ישנן דירות הרועשות בשעות מסוימות ובשעות אחרות הן שקטות- לכן, חשוב להראות את הדירה בטיימינג הנכון ונצל את חוזקות הדירה כדי למשוך כמה שיותר קונים. 

פנה לאיש מקצוע

כאמור, מכירת דירה הינה תהליך מורכב ומשמעותי ומתווך טוב שינהל את התהליך הזה נכון, יספק לכם תועלת הרבה יותר גבוהה מהעלות. מתווך מקצועי, אמין ובעל ניסיון יוכל לחסוך לכם הרבה כאב ראש, זמן יקר וכמובן כסף. 
כיצד תבחרו את המתווך הנכון?

  • ניסיון בשטח- חשוב לבחור במתווך שכבר מכר בעבר מספר דירות באזור הנכס שלכם- מתווך שמכיר את האזור ואת השוק הרלוונטי. 
  • ניסיון כללי- חשוב לבחור במתווך עם ניסיון של למעלה מ – 3 שנים- ניסיון זה מעיד על כך שיש לו יכולת וידע לא רק להציג את הדירה ולשווקה אלא גם לסגור את ההעסקה בפועל, 
    בנוסף, למתווך כזה יש מאגר לקוחות גדול שכבר קיים ואינו צריך לחפש לקוחות יש מאין. 
  • המלצות- אל תתביישו לבקש המלצות – מתווך טוב יוכל לספק לכם את זה בקלות.
  • שיתופי פעולה- חשוב לבחור במתווך שדוגל ומבצע שיתופי פעולה עם משרדים ומתווכים נוספים בעיר - גם אם זה מפחית מהרווח שלו. שיתוף פעולה עם מתווכים נוספים יגדיל את הסיכוי למכירת הדירה במחיר הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר. 
שיווק נכון של הנכס 

השקיעו בשיווק מאסיבי ונרחב של הנכס שלכם כדי לחשוף אותו לכמה שיותר קונים. כדאי לפרסם באתרי האינטרנט כמו יד 2, הומלס, ווין ווין, פייסבוק וכו', בעיתונות, לתלות שלט על הדירה ועוד.

למד את הקונים שלך

כדי לחסוך זמן יקר שלך ו"טיילת" בדירה- כדאי להבין מראש מי הקונה הרוצה הגיע לראות את הדירה- האם הוא קונה למגורים או להשקעה? האם הוא קונה עם משכנתא או במזומן? כדאי לנסות ולהבין את מידת הרצינות והבשלות לרכישת דירה. 

משא ומתן

שלב זה הינו שלב חשוב ומשמעותי בסגירת העסקה- כדאי להגיע לפגישה זו כמה שיותר מוכן - להחליט מראש על המחיר הסופי שלך, ללמוד את החוזקות והחולשות של הדירה ולדעת להשתמש בהן נכון.
כמובן- להגיע לפגישה ברוגע ובחיוך! 


 

מעוניין למכור את הדירה שלך?

התקשר עכשיו וקבע פגישת ייעוץ בחינם!


אייל אבני - 054-4950863

avnieyal@gmail.com


 
 
בהצלחה!